Polscy game developerzy o swojej pracy [Inspiracje na weekend #2]

Mówi się, że polskie gry wideo to nasz najlepszy towary eksportowy, a prezydenci zachodnich krajów kolekcjonują ekskluzywne ich wydania. Tak czy inaczej, mamy z czego być dumni, bo nasze gry zyskały już sobie renomę w świecie gamedevu. Dlatego dziś garść linków do miejsc w sieci gdzie możecie znaleźć rodzimych twórców i posłuchać lub przeczytać jak dzielą się swoimi doświadczeniami z produkcji gier.

  • Games Making Noob – blog Błażeja Żywiczyńskiego z CI Games wyjaśnia podstawy związane z pracą w branży gier. Chcesz dowiedzieć się jak zacząć? Zacznij tutaj.
  • Shooter Tutorial – blog Andrzeja Koloski dokumentujący tworzenie od podstaw FPS-a w klimacie Science Fiction. Świetna lektura dla tych, którzy pragną poznać proces produkcji przy użyciu silnika Unreal. Wcześniej autor pisał o tym samym na blogu Creat Games from Scratch.
  • Kanał Rysława – Ryszard Chojnowski to człowiek, który zlokalizował niezliczoną ilość gier wideo. Jego teksty (a czasem również głos) można znaleźć w wielu polskich wersjach (m.in. w Baldur’s Gate czy niedawno w Hearthstone). Zobaczcie jego kanał na YouTube, na którym przybliża problemy związane z lokalizacją gier, wymową angielską i generalnie emanuje pozytywną energią.
  • voec_dailykraken

  • Adrian Chmielarz – założyciel studia People Can Fly i the Astronauts, twórców niedawnego hitu – the Vanishing of Ethan Carter. Adrian wypowiada się w wielu miejscach i generalnie warto śledzić jego Twittera. Oprócz tego looknijcie na bloga the Astronauts, na którym pojawia się sporo komentarzy odnośnie produkcji tej ostatniej gry, a także trochę bardziej ogólnych tematów.
  • Blog Bartłomiejea Wrońskiego – to właściwie miejsce dla specjalistów, ale warto zobaczyć jak duża wiedza i doświadczenia stoi za tworzeniem silników graficznych. Bartek pracował m.in. przy drugim Wiedźminie i ostatnim Assassin’s Creed co świadczy samo za siebie.

Skomentuj dzisiejsze zestawienie na Facebooku. Możesz również zobaczyć poprzednie zestawienia w archiwum Inspiracji na weekend.