Tak się robi filmy na podstawie gier [Inspiracje na weekend #1]

Jak do tej pory kinowe wersje popularnych gier wideo w najlepszym wypadku wypadały średnio. Wciąż czekamy na adaptację, które w pełni odda ducha oryginału. W pierwszym odcinku serii ciekawych, inspirujących lub po prostu fajnych linków zbieram przykłady krótkich, niezależnych produkcji, którym trudne zadanie adaptacji powiodło się.

  • Portal: No Escape – film sprzed kilku lat ale wciąż robi wrażenie. Chell ucieka z więzienia i wyrusza w poszukiwaniu słodyczy. Resztę znacie.
  • Human Revolution: Deus EX – Adama Jansena nie trzeba przedstawiać nikomu. Wierność oryginałowi, świetne efekty specjalne i akcja. Przeglądnijcie kanał Machinimy – można tam znaleźć więcej tego typu produkcji.
  • Five Minutes – to właściwie nie jest bezpośrednia adaptacja, ale nawiązania i inspiracje z The Last of Us są widoczne na pierwszy rzut oka. Przy okazji jest to niezwykle pomysłowa kampania reklamowa zegarka marki Casio z linii G-Shock.
  • Numenera Strand – tutaj trochę będę oszukiwał, bo ten film dopiero co został ufundowany na Kickstarterze, a na grę wideo w świecie Numenery trzeba będzie poczekać. Ale nie mogłem się powstrzymać, bo zapowiada się naprawdę dobrze.
  • Mortal Kombat: Legacy – znów produkcja Machinimy, która doczekała się dwóch sezonów, a trzeci jest w produkcji. Pozycja obowiązkowa dla fanów Mortala, a przy okazji serial internetowy naprawdę wysokiej jakości.

Dodalibyście coś jeszcze do tej listy? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku.