W cieniu Pillars of Eternity [Inspiracje na weekend #4]

Wszyscy szanujący się gracze przeżywają premierę prawdopodobnie najlepszego izometrycznego RPG-a od czasów Baldur’s Gate. Nie inaczej będzie w dzisiejszym zestawieniu, w którym znajdziecie linki ściśle związane z Pillars of Eternity oraz nieśmiertelnymi klasykami na silniku Infinity Engine.

  • Baldur’s Gate Postmortem – właściwie już historyczny tekst Raya Mazuki z 2001 roku podsumowujący produkcję oryginalnego Baldur’s Gate 2. Prawdziwa podróż w czasie, podczas której zobaczycie jak tworzyło się gry 15 lat temu.
  • Pillars of Eternity z klasycznym interfejsem – jeszcze gra dobrze nie zagrzała miejsca na dyskach twardych a już pojawiły się modyfikacje interfejsu. Dzięki czemu produkcja studia Obsidian wygląda jak, i tu zaskoczenie, Baldur’s Gate.
  • Co z dodatkami do Pillars of Eternity? – jeszcze jeden link do Grimuaru Sferowca, ale warto. Autorom serwisu udało się wyłowić kilka szczegółów z wywiadu z Joshem Sawyerem (game designer z Obsidiana) na temat kontynuacji Filarów i potencjalnych dodatków.
  • Road to Eternity – jakiś czas temu pojawił się też fragment filmu dokumentalnego o powstawaniu gry. Gdybyście przypadkiem go nie widzieli teraz jest świetny moment, żeby nadrobić zaległości.
  • Początki Tormenta – absolutnie unikatowa ciekawostka. Pierwszy dokument opisujący koncepcję oryginalnego Tormenta. Gra wtedy nazywała się jeszcze Planescape Last Rites.

Skomentuj dzisiejsze zestawienie na Facebooku. Możesz również zobaczyć poprzednie zestawienia w archiwum Inspiracji na weekend.
pilarsofeternitycompanions_dailykraken