Easter eggi zbyt dobrze ukryte [Inspiracje na weekend #5]

Easter eggi na stałe wpisały się w kulturę gier wideo i dziś chyba żaden szanujący się developer nie wypuszcza gry bez choćby jednego ukrytego żartu lub nawiązania. Niektóre z nich jednak zostały tak ukryte, że dowiadujemy się o nich dopiero po wielu latach. Jeszcze inne tak naprawdę nigdy nie istniały. Dziś więc zestawienie kilku takich niezwykłych Easter eggów.

    • Mapa zapowiadająca Arkham City – w pierwszej, prawdziwie udanej grze o Mrocznym Rycerzu pojawiła się zapowiedź kolejnej części. W biurze naczelnika można było zniszczyć jedną ze ścianę, żeby zobaczyć mapę Arkham City. Dopiero po 6 miesiącach po premierze i dzięki podpowiedzi twórców udało się znaleźć ukryte pomieszczenie.
    • Krowi level w Diablo – easter egg, którego nigdy nie udało się znaleźć, ponieważ nigdy nie istniał. Sam pamiętam jak w pierwszym Diablo bez końca klikałem krowy mając nadzieję ujrzeć ukryty poziom. Miejska legenda stała się jednak rzeczywistością w Diablo II, gdzie mogliśmy stoczyć walkę z krowami i ich królem.

ermac_dailykraken

  • Ermac z Mortal Kombat – jeszcze jeden wymiaginowany easter egg. Jeden napis w menu serwisowym wersji automatowej zrodził setki spekulacji i domysłów. Podobnie jak z krowim poziomem, Ermac stał się z legendy grywalną postacią – po raz pierwszy pojawił się w Ultimate Mortal Kombat 3. Po raz kolejny będzie można nim zagrać w najnowszej, dziesiątej już odsłonie serii.
  • Drugi gracz w Duck Hunt – jeśli jesteście z tego pokolenia, które wychowało się na Pegasusie z pewnością pamiętacie grę, w której za pomocą plastikowego pistoletu strzelało się do kaczek na ekranu telewizora. Najlepsze jest jednak to, że w tę grę można było grać w dwie osoby jednocześnie. Wystarczyło wziąć wolny pad do ręki i sterować kaczkami! Całe życie żyliśmy w błędzie!
  • Życzenia urodzinowe w Halo 3 – jeden z programistów pracujących w studiu Bungie zostawił ukrytą wiadomość dla swojej małżonki. Życzenia urodzinowe, które można było zobaczyć tylko 25 grudnia zostały nieodkryte przez 7 lat.

Skomentuj dzisiejsze zestawienie na Facebooku. Możesz również zobaczyć poprzednie zestawienia w archiwum Inspiracji na weekend.