Sukcesy gier w uniwersum Batmana [Inspiracje na weekend #16]

Tematem tygodnia jest bez wątpienia epicka porażka przy premierze Batman: Arkham Knight na PC. Port z wersji konsolowych okazał się tak słabo przygotowany, że nawet Valve zaprzestało sprzedaży tego produktu na Steamie. Dla osłody złego wrażenia – garść ciekawych i inspirujących linków, nie tylko o najnowszej grze z Mrocznym Rycerzem w roli głównej.

  • 21 faktów o Arkham Knight – Dax Ginn, człowiek odpowiedzialny za marketing w studiu Rocksteady nadużywa narkotyków i opowiada o swojej grze. A przynajmniej tak to wygląda. Jeszcze nie wie jak bardzo właściciele pecetów znienawidzą jego studio.
  • Najbardziej przerażająca scena z Batmana – serwis Polygon doszukuje się najbardziej niepokojącej sceny w historii Batmana. I znajduje ją w popularnej również nad Wisłą kreskówce. Rzeczywiście creepy?
  • dailykraken-batman-arkham-knight_1

  • Koncepty z gier o Batmanie – zostając w ostatnio poruszanym na blogu temacie – trochę grafik koncepcyjnych z różnych części serii.
  • Życie recenzenta nie jest łatwe – o tym, że recenzowanie gier wcale nie jest takie łatwe na przykładzie Batmana: Arkham City. Trochę wall-of-text ale w sumie warto.
  • Batman: Arkham Asylum było zaskoczeniem – gry z superbohaterami w roli głównej przez długi czas zaliczały porażki i mało kto traktował je poważnie. Tym większym zaskoczeniem były pierwsze materiały, a później premiera Batman: Arkham Asylum. Co stoi za sukcesem Rocksteady?

Jak zawsze – dajcie znać co jeszcze mogłoby trafić na tę listę. Najlepiej na Facebooku. Więcej inspiracji w archiwum poprzednich zestawień.