Let’s play z twórcami gier [INW #23]

Gdzieś w cieniu sławnych letspleyerów z milionami wyświetleń pojawiają się materiały nagrywane przez samych gamdevów, którzy ogrywają własne produkcje. Często są to tytuły sprzed lat, w które wszyscy graliśmy, lub które kojarzymy ale do tej pory nie mieliśmy bladego pojęcia kto stał za ich stworzeniem i jak przebiegał proces produkcji. Dziś więc selekcja inspirujących i niezwykle ciekawych letsplayów z komentarzem od twórców.

  • The Lion King – pamiętam, że to była jedna z moich pierwszych gier na PC. Przepiękna i bardzo trudna platformówka zabrała dziesiątki godzin dzieciństwa. Przy okazji filmik jest pierwszą częścią cyklu stuida Double Fine, w którym twórcy gier grają w swoje produkcje.
  • System Shock – kultowa gra studia Looking Glass, bez której nie mielibyśmy pewnie dziś takich hitów jak seria Bioshock. Siedem godzin materiału filmowego z komentarzem.
  • Thief: the Dark Project – i jeszcze jeden klasyk od wspomnianego wyżej studia, przy okazji jeden z moich ulubionych tytułów, do którego
  • desuex_lets_dailykraken

  • Republic Commando – design i triki produkcyjne przy okazji produkcji jednej z najbardziej oryginalnych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jeśli czytacie bloga na bieżąco, to z pewnością wiece, że to gra którą darzę ogromną nostalgią.
  • Deus Ex: Human Revolutions – na koniec Deus Ex, który też również wielokrotnie pojawiał się na blogu. Let’s Play wyjątkowo. bo deweloperzy nieustannie nabijają się z własnego dzieła i wytkają różne niedociągnięcia, których gracze z pewnością nie wyłapali.

Nie zapomnijcie zaglądnąć na Facebooka, żeby zobaczyć komentarze do tego wpisu. Więcej ciekawych linków znajdziecie w archiwum Inspiracji na weekend.