Pixel art, czyli retroinspiracje na weekend [INW #21]

Wszyscy kochamy pixel art. Przeróbki popularnych gier, filmów i innych dzieł kultury na pikselową estetykę zaroiły się w internecie i wśród tej masy przeciętności znaleźć można sporo perełek. Dlatego wybrałem dla was kilka niezwykłych galerii i powstających gier w estetyce retro, które naprawdę warto zobaczyć.

  • 8-bit Fury Road – swego czasu jeden z ulubionych tematów na blogu – Mad Max: Fury Road – w wersji retro. I to jeszcze animowanej.
  • Retronator Pixel Art Academy – gra przygodowa, która uczy o sztuce. I nie chodzi tutaj tylko o piksel-sztukę.
  • Tower 57 – coś dla miłośników kultowego, oldschoolowego Chaos Engine. Świetny styl w klimatach diselpunku. Dodatkowo świetny przykład dobrze zaprezentowanej zbiórki.

dailykraken_tower57

  • Pixels Huh! – Octavi Navarro stworzył galerię własnych pixelartowych grafik. Autor tworzy niezależne ilustracje, które wbrew pozorom nie pochodzą z żadnej gry.
  • PixelArtus – i jeszcze jedna galeria, tym razem bardziej ogólna, zbierająca artworki z gier oraz te inspirowane grami.

A jakie są wasze ulubione gry w estetyce pixel art? Dajcie znać na Facebooku! I oczywiście jak zawsze więcej ciekawych linków znajdziesz w archiwum Inspiracji na weekend.