Wiedźmińskich inspiracji nigdy za wiele [INW #22]

Od premiery Dzikiego Gonu mija już trzeci miesiąc, ale zainteresowanie grą studia CDP Red nie słabnie. Przeciwnie, pojawia się coraz więcej ciekawych materiałów związanych z gigantycznym, otwartym światem i jego produkcją. Jeśli więc jeszcze nie znudziło wam się czytanie o wyprawie Geralta w poszukiwaniu Ciri czytajcie dalej.

  • Pieśń Yennefer – znana z gry pieśń Priscilli w wykonaniu Liz Katrin. Tą panią warto się zainteresować, gdyż jej pasją jest tworzenie muzyki również inspirowanej grami. Jest autorką m.in. świetnych utworów do Skywinda – koniecznie przesłuchajcie, jeśli jeszcze nie mieliście okazji.
  • Witcher 3 freecam – Dziki Gon aż prosi się o tryb fotograficzny, podobny do tego jaki został dodany w Shadow of Mordor. Niestety na razie takie ujęcia jak te z galerii mogą powstać jednie na PC-tach, przy użyciu modów i komend konsoli.
  • Zachodnie media o Wiedźminie – już chyba wzmianki o polskich grach i rodzimej branży nie powinny mnie dziwić ale jednak zawsze miło się robi, kiedy w mainstreamowych mediach słychać same pochwały.
  • dailykraken_witcher2

  • A Night to Remember – świetny artykuł o powstawaniu animacji, która promowała Dziki Gon tuż przed premierą. Dużo informacji technicznych ale można zobaczyć jak wygląda praca nad animacją od kuchni.
  • Jak powstało intro z Wiedźmina 2 – i zostając jeszcze w temacie powstawania animacji, przypominam jak wyglądały pracy nad świetnym filmikiem Platgie Image do drugiego Wiedźmina.

Chcielibyście coś dodać do tej listy? Dajcie znać na Facebooku! Więcej ciekawych linków jak zawsze w archiwum Inspiracji na weekend.