Najlepsze blogi twórców gier indie [INW #27]

Skąd twórcy gier czerpią inspirację? Na przykład od swoich kolegów po fachu. Nic tak nie motywuje do działania, jak przyglądanie się cudzym sukcesom i wyciągnie z nich wniosków dla siebie. Zostając więc w temacie dobrych praktyk gamedevowych dziś prezentuję blogi sławnych postaci ze świata gier indie.

    • World of Goo – ta gra była jednym z pierwszych dużych sukcesów, który pociągnął za sobą rozwój rynku gier indie. Fajne materiały znajdziecie przede wszystkim w najstarszych wpisach.
    • Wolfire Blog – Overgrowth, gra o naparzających się zwierzakach pozostaje w wiecznej alfie ale mimo to jej twórcy nadal sprawnie budują swoją markę. Niemal od początku dzielą się informacjami o tym jak powstają ich gry – aż wstyd nie skorzystać.
    • Notch – tego pana nie trzeba przedstawiać nikomu. Pikselowe klocki, miliony dolarów i wielkie ego. Plus dużo o branży gier, życiu i takich tam.

overgrowth_dailykraken

  • Terry Cavanagh – twórca takich indie-hitów jak Super Hexagon i VVVVVV. Dużo wpisów o retro i w klimatach gier rodem z Commodore 64. Częste aktualizacje sprawiają, że jest tam mnóstwo materiałów z których można czerpać do woli.
  • Braid – no i na koniec blog Johnatana Blowa, autora świetnego Braida. Niestety już nie aktualizowany ale wciąż możecie z niego wykopać mnóstwo inspiracji.

Podoba ci się cykl weekendowych inspiracji? Zawsze możesz dać o tym znać na Facebooku. Pamiętaj też, że znacznie więcej ciekawych linków znajdziesz w archiwum.