Wyprawa do Starego Świata [Inspiracje na weekend #14]

Chociaż świat Warhammera jest jednym z najbardziej charakterystycznych uniwersów fantasy, nie miał gigantycznego szczęścia do adaptacji growych. W tym roku jednak szykują się co najmniej trzy duże premiery, które mogą odmienić tę złą passę. Dziś więc kilka inspiracji dla fanów cyfrowych i analogowych adaptacji Warhammera.

Bohaterowie Vermintide – Left 4 Dead 2 w świecie Warhammera? Ta gra zapowiada się naprawdę imponująco. Na oficjalnej stronie można już znaleźć sporo materiałów gameplayu, bohaterów i settingu. To ostatnie jest o tyle ciekawe, że to pierwsza gra wideo osadzana podczas apokalipsy świata Warhammera o której kiedyś pisałem.

Wywiad z twórcami Warhammer: Total War – zawsze uważałem, że połączenie serii Total War i Warhammera jest naturalne i kiedyś musi się wydarzyć. Posłuchajcie wywiadu z twórcami, żeby zaostrzyć sobie smak przed nadchodzącą premierą.

Screenshoty z Warhammera: Total War – gdyby przypadkiem was ominęły pierwsze screeny z gry.
warhammertw_dailykraken
Realm of Chaos – blog o pierwszych edycjach figurowego Warhammera. Chociaż większość wpisów skupia się na kolekcjonerstwie starych modeli, jest też sporo o historii samej gry i tego jak zmieniała się wizja Starego Świata. Dla hardkorowych fanów, ale wciąż inspirujace.
Graeme Davis blog – blog jednego z twórców gry fabularnej Warhammer Fantasy Roleplay. Mnóstwo materiałów prehistorycznych i ciekawostek na temat powstawania gry. Święty Graal każdego fana.


Pamiętajcie, że swoją opinię na temat nowych tytułów ze świata Warhammera możecie wyrazić na Facebooku. Nie zapominajcie też o archiwum inspiracji.