Inspirujące tajniki animacji Disneya [INW #25]

Nie będzie o kolejnych filmach Marvela ani o tym jak Leia została nową księżniczką Disneya. Nie będzie też steampunkowych przeróbek Kopciuszka i Śnieżki. Zamiast tego pięć zadziwiających filmów, tekstów i zdjęć pokazujących ile pracy, talentu i sprytnych sztuczek włożono w przygotowanie każdej z animacji Disneya.

    • Emocje Pixara – trochę zabawny a trochę wzruszający montaż fragmentów filmów Pixara. W fajny sposób pokazuje jak wspaniale i różnorodnie oddawana są emocji animowanych postaci. Pixar to najwyższa półka jeśli chodzi o tworzenie wiarygodnych postaci, a tutaj macie samą esencję.
    • Prawdziwa Alicja – wiedzieliście, że pierwowzorem dla animatorów Disneya były specjalnie nagrane filmy z aktorami? Takie „Live Action Reference” zostało użyte m.in. przy produkcji Alicji w Krainie Czarów.

beautandthebeast

  • Film Salvadora Dali i Disneya – na przełomie 1945 i 1946 roku studio Disneya pracowało nad animacją, której współtwórcą był słąwny surrealistyczny malarz. Produkcję udało się dokończyć dopiero 58 lat później.
  • Skąd ja to znam? – genialny filmik pokazujący jak wiele animacji postaci zostało wykorzystanych ponownie w różnych filmach Disneya. Koniecznie też obejrzyjcie część drugą
  • Disney’s Practical Guide to Path Tracing – i na koniec studio Disneya w przystępny sposób uczy na czym polega metoda path tracingu w tworzeniu komputerowych obrazów 3D. Specjalistyczna wiedza dla każdego.

Podoba ci się cykl weekendowych inspiracji? Zawsze możesz dać o tym znać na Facebooku. Pamiętaj też, że znacznie więcej ciekawych linków znajdziesz w archiwum.